יום חמישי, 5 ביולי 2018

קפה אלה

אריאל מרקוז היא מנהלת הקהילה של המודל הירושלמי, רשת היזמים והמנהיגים הירושלמים שהוקמה על ידי קרן ליכטאג. אבל בראש ובראשונה אריאל היא אמא, ובמקרה היא גם בחופשת לידה, זו הפעם השלישית. מה שאומר שזהו זמן נהדר לקבל קצת זמן איכות עם מי שמצליחה לחבר כמעט בין כל חלקי האוכלוסייה הירושלמית. ואם כבר זמן איכות, אז בקפה אלה, הקפה השכונתי הנעים והמקסים אותו אריאל פוקדת חדשות לבקרים.

יפה יפה, טרי טרי, טעים טעים, חניה בשפע והפתעות מקוריות בתפריט.

כמעט כל פעם שאני הולכת לאכול ארוחת בוקר בבית קפה אני מתבאסת, כי תכל'ס, אני לא אוהבת את את הדברים המסובכים יותר ונמאס לי מאותה 'ארוחת בוקר ישראלית' עם כל הקערות הקטנות מלאות בדברים שאני לא אוכלת או לא מצליחה לסיים. בקפה אלה זה אחרת.

הכי טוב שיש, מבט על

עדי הזמין אותי  לארוחת בוקר וכמובן שעל הזדמנות כזו, קופצים, כי גם אצא עם בטן שבעה ועם הרבה מחשבות להמשך (לא מובן מאליו בכלל). החלטנו ללכת על מנת 'הכי טוב שיש'. במבט ראשון ארוחת בוקר לכאורה סטנדרטית (2 ביצים, סלט אישי, לחם מחמצת, סלט טונה, גבינות, חמאה, מוזלי, קפה, מיץ ושאר מתבלים) אבל עם כל מיני טעימות יצירתיות: סלמון שהוא לא עוד לקס קלאסי (זאת אומרת פילה סלמון מעושן) אלא כזה עם עם טעם של גרבלקס (הערת העורך: סלמון כבוש. אשכרה בדקתי בגוגל) עשוי במקום, מוזלי עם גרנולה קלויה לא סתם, עגבניות מיובשות וסלט טונה (עם לימון כבוש, אם אני לא טועה). כמה סוגי גבינות, ממרח זיתים... הכל טרי וטעים.

לארוחת הבוקר צירפנו גם את אחד הספיישלים של היום: ריזוטו עם חמאת עגבניות ופטה. מנה שהיא משהו לא מהעולם הזה, עשירה, מפנקת, עם שקדים בתוך הרוטב (רעיון מעולה), מבושל בדיוק כמו שצריך. המנה הזו המחישה עוד עוד דבר נחמד בקפה אלה: לא משנה עד כמה אתה מכיר את התפריט, תמיד יש להם מיוחדים מפתיעים כל יום, כך שאתה תמיד יכול לקבל הפתעה מפנקת וטעימה שעדיין לא ניסית.

סגרנו את הבוקר עם קינוח של פאי לימון מרנג, שהיה מוגש כל כך טוב ולא רק כי הוא הגיע עם סכין (חשבו על הכל) ושני מזלגות בצד. אני לא יודעת מי עוד שם לב לדברים קטנים כאלו אבל הסכין היה בצבע ירוק שהלך מעולה עם הקישוט של הנענע.

אחד חותך, אחד בוחר. פעם הבאה לוקחים עוד קינוח!

בסך הכל, ישבנו הרבה זמן, עם אוויר נעים מהמרפסת, דסקסנו על כל מיני דברים ירושלמים ויצאתי שבעה עד ארוחת הערב! תודה רבה עדי ותודה רבה קפה אלה, עוד תראו אותי הרבה ולא סתם כי אני בחופשת לידה :-)


לאתר של קפה אלה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה