יום שלישי, 2 באפריל 2013

בני דגים

אורחת הבלוג היא מוריה בן-משה, גם שוטרת וגם עורכת דין. אין לה אקדח, אבל יש לה אזיקים. וגם חוש טעם משובח.

כולם מכירים את מרכז העיר ירושלים, קינג ג'ורג', המשביר הישן והשעון- שרק הירושלמים באמת יודעים להגיד שקוראים לו טליתא קומי (לא שאני ירושלמית מלידה, אבל מתחזקת כמה חברים כאלה).

למרות ההכרות הכפויה עם רחוב מלא פיח אוטובוסים (מי לא היה חייייב לעבור שם לפחות פעם בשנה?) מסתבר שיש באזור גם מקומות לא ידועים, אלה שמתעוררים לחיים בשעות הבוקר ולא נשארים עם הבליינים עד שעות הערב. עקב מעבר עבודתי למרכז העיר, התגלו לי ארוחות הצהריים באזור מרכז העיר, ובזכות הבלוג המארח - גילינו גם את בני הדייג.

מסעדת דגים ממש בלב ירושלים, בקרבת המשביר הישן, עמוק בתוך הבניין העצום מאחורי המשביר וכמעט לא נראה לעין אם לא מחפשים. לירושלמים אין ים, אבל יש לנו את שוק מחנה יהודה שמספק דגים טריים למסעדה. מדובר במסעדה ותיקה בירושלים אשר שכנה ברחוב בצלאל במשך 40 שנה. לפני כמה חודשים העתיקה את משכנה לקינג ג'ורג', ועל כן יצאנו לפקוד אותה.
קשה לא להבחין ששנות ה-70 של המאה שעברה השאירו במסעדה חותמן. הייתי מתארת את המקום כמסעדת "פועלי צווארון לבן" מסורתית. ריהוט כבד וחום ומלצרים לבושי חולצות מכופתרות בסגנון מכובד. אין ספק שעדי ואני הורדנו את ממוצע גיל הסועדים במידה ניכרת. בהתאם לכך, האווירה במקום רגועה ונעימה. מוסיקה לא שמענו אבל את עצמנו כן, מה שאומר מסיבת טראנס - אאוט, שיחה חברית - אין. לא רע.

צוות המלצרים אדיב ומסביר פנים. שירות מהיר וענייני. גם מי שלא מבין גדול בדגים (אני...) ימצא את עצמו בתוך התפריט הפשוט, ואם אין באמת סבלנות וכוח להתעמק בו, המלצרים שמחים להמליץ על מנות לפי העדפה. בתור אדם שלא מעוניין להתעסק עם המזון שלו יותר מידי, לאחר שזה הונח על הצלחת, ביקשתי דג מפולט ללא עצמות. ההמלצה הייתה דג בורי מתובל. עדי הלך על הדבר האמיתי וקיבל דג שלם על הגריל. המנות העסקיות מגיעות עם תוספת לבחירה ושלל סלטים, טריים ורעננים, כולל חומוס שלא יצא מקופסא של אחלה, וקנקנן לימונדה.

הסלטים מיד נפרשו בפנינו בתוספת פיתות חצויות לרוחב מרוחות בשום וצלויות על הגריל. נתנו לייק.

הדגים היו טעימים ועשויים כהלכה. התיבול על נתח הדג היה חזק ועשיר ולכן מי שרגיש לתיבולים עזים, כדאי שיתריע על כך לפני קבלת המנה. לקינוח קיבלנו תה ובקלוואות.

לסיכום, המסעדה הזו לוקחת אותך למסע קטן אחורה בזמן וקל למצוא את הארוחה מתארכת בנעימות. יצאנו שמחים ומפוצצים. אם אתם חובבי דגים ומעוניינים בארוחת צהריים שקטה ונעימה, שתי דקות מהעבודה ובמראה ובטעם של פעם- אתם חייבים ללכת לבני דגים. ד"ש לפדלפון.

לדף האינטרנט של בני דגים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה