יום שני, 30 באוקטובר 2017

רוזה המושבה

מסעדת רוזה במושבה הגרמנית מחדשת את פניה, וזו בשורה של ממש. כדי להביא את הבשורה, נבחרה כשליחה עו"ד יפעה סגל, מייסדת הפורום המשפטי הבינלאומי ולוחמת מצטיינת בלוחמה המשפטית למען מדינת ישראל. 

השבוע שלי התחיל בשיחת טלפון יוצאת דופן בהחלט, לא זהות המטלפן הייתה גורם ההפתעה אלא דווקא תוכן השיחה וההצעה שבאה בעקבותיה. אז אני וחברי היקר עדי ארבל מכירים כבר כמה שנים טובות. שיחות הטלפון בינינו סובבות בדרך כלל סביב נושאים של משפט ודיפלומטיה, תיאום מפגשי עבודה והחלפת פרטים של אנשי קשר.

אנטריקוט מיושן הצלוי בגריל ומתובל בצ'ימיצ'ורי שום
גם לאכול יחד יצא לנו לא פעם, ואפילו בסיטואציות בכלל לא קונבנציונליות כמו במסעדת פועלים במרכזה של העיר רמאללה, או באירוח ביתי במג'דל שאמס במסגרת סיור משותף. אבל לזה בכלל לא ציפיתי: אני יוצא השבוע לבקר את מסעדת רוזה במושבה הגרמנית, רוצה להצטרף? ברור!

אני מקווה שיהיה מוצלח לפחות כמו החומוס ברמאללה אמרתי לו... ובכן כבודו של החומוס הראמאללי במקומו, אבל הארוחה שהכינו לכבודנו במסעדת רוזה ראויה בהחלט לתואר ארוחת מלכים. אז מה אם אני בחורה שפיתה עם שווארמה יכולה להפוך אותה למאושרת באדם.

אז תיאורים מפורטים של החוויה הקולינרית בנימה רומנטית כנראה שלא תצליחו להוציא ממני (אני מודה שקצת ניסיתי אבל מהר מאוד ויתרתי) אבל נסכם את זה באופן שבהחלט לא משתמע לשתי פנים ונאמר במלוא הכנות ומכל הלב: טעעעעעים!!!

המטבח הפתוח של רוזה
מעבר למסר הכללי, ואם לא באתם במצב רוח להגזים ולא הזמנתם את כל התפריט כמונו ואין לכם ברירה אלא לבחור, אני אנסה לעזור לכם...

במנות הראשונות אני ממליצה סביצ'ה הסלמון - מנה פשוט מעולה עם שילוב טעמים מקורי ומגניב של מלון צ'ילי, מנגו ובצלי שאלוט. מנה ראשונה נוספת שאהבתי אפילו יותר היא ברוסקטת האסדו עגל, כל מה שאני אוהבת במנה בשר מעולה, לחם מעולה ורוטב מעולה. וביותר מילים – אין כמו בשר עגל בבישול ארוך עם איולי צ'יפוטלה.

במנות העיקריות אל תפספסו את פילה הבקר שהרוזה מציעה ושמגיע על מצע של ניוקי תפוחי אדמה, פטריות, תרד ורוטב יין אדום - חוץ מגאוני באמת שאין מה להוסיף. עדי התפרע על מנה עיקרית נוספת אותה הוא זלל בשקיקה: פרגיות צלויות במרינדת עשבי תיבול עם אורז, ירוקים, משמשים מיובשים, תערובת שקדים ובצלצל קריספי. אם תשאלו אותו, הוא יספר שהוספת המשמשים המיובשים לאורז הייתה הברקה!

משולחן העורך: פרגיות על מצע אורז ירוק
זהו. אגיד תודה מכל הלב למסעדת רוזה על ערב מצוין מכל הבחינות. היה טעים, מפנק, מגוון, נעים וכייף. חוויה שווה ללא צל של ספק!


לאתר המסעדה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה