יום שני, 24 באוקטובר 2016

אישטבח

את הפוסט של אמוץ אייל הייתם אמורים לקרוא כבר מזמן. איך קרה שאתם קוראים אותו רק עכשיו? תכף אמוץ יסביר. בינתיים נספר שאמוץ הוא לא רק המייסד של סוכנות הידיעות הישראלית הראשונה, אלא שגם טיול השחרור שלו היה מהבקו"ם היישר לאחד הבתים של אהוד אולמרט. כתרומה לחברה, החליטה הנהלת הבלוג להאכיל את החייל המשוחרר במסעדה לבחירתו.

הרבה מהקוראים האדוקים של הבלוג בטח יודעים שהקונספט של עדי הוא שהאורח כותב על המסעדה רק אם הביקורת חיובית. המטרה: פשוט להמליץ על מה שטוב. אז זהו, זה לא שאין ניסיונות במסעדות פחות חיוביות, פשוט ברגע שהם לא בתו האיכות של הבלוג אז לא כותבים עליהם. איך אני יודע? כי כבר הייתי עם עדי בשני ניסיונות פחות מוצלחים בעבר... (הערת העורך: שני המקומות נסגרו. רק אומר). אז כשעדי הזמין אותי לניסיון שלישי החלטתי שחייבים ללכת על בטוח. ומה יותר בטוח מאישטבח?

אישטבח – מקום פינתי ונחמד ליד שוק מחנה יהודה מציע תפריט של דבר אחד, שָמְבּוּרַק. מאפה כורדי-סורי עם מילוי לבחירה כשלצדו מוגשים מבחר מתבלים משתנים. 

את המקום הקים אורן. בחור מזוקן ונחמד המתגורר ביישוב נוקדים. אורן מסתבר, למד בעבר באותה כיתה עם 2 שפים ירושלמים מצליחים נוספים אורי השף מהמחניודה וביחד עם השף של הפורטונה. אין לי מושג אם במקרה או לא. אבל שלוש המסעדות נמצאות באותו רחוב.

ועכשיו לאוכל. אז לאחר לבטים רבים והתייעצויות (לא באמת – כמו שציינתי למעלה יש אופציה אחת עיקרית במסעדה) הזמנו שמבורק. הפייבוריט שלי הנו שמבורק סיסקה – סיסקה זה בשר שמשמש לרוב למילוי קציצות קובה. בשר רך וטעים. אז כמובן שלא ויתרתי עליו. בשביל עדי בחרתי את המיוחד היומי: ביף בורגניון, בקר מושרה ביין שהומלץ ע"י המלצרית. 


כל מאפה מגיע ממולא בבשר כאשר מתחת יש רוטב צ'ימצ'ורי איכותי ושכבה של מחית תפו"א. השילוב של הטעמים יוצר תרכובת של טעם מושלם. אין ספק שהבשר הוא העיקר. לעומת מקומות שבהם אתה אוכל מאפה וכל ביס מחכה למצוא את המילוי, פה אתה רואה ומרגיש אותו מהרגע הראשון. 

הסיסקה היה מוצלח כתמיד, הביף בורגניון היה טעים וקצת הזכיר לי את הסיסקה עם טוויסט של טעם יין עדין. אבל ל-2 גברים רעבים זה לא היה מספיק אז הזמנתי גם שמבורק קבב. גם הקבב לא אכזב אבל ההבדל בטעם היה יותר מורגש. כאן טעם הקבב השתלט, אבל שוב התחבר לשאר המרכיבים בצורה טובה. 

פה הגיע הטוויסט בארוחה שגרם לנו להתחרט על השמבורק הנוסף. התחלתי בזה שהלכתי על בטוח, על מקום שאני מכיר ויודע מה אני אקבל כדי לכתוב ביקורת חיובית. אבל, וזה אבל גדול, למה שקרה לא הייתי מוכן. 

עדי (שלו זאת פעם ראשונה במקום) שאל אותי אם יש קינוח. עניתי לו בביטחון "מה פתאום". אף פעם לא ראיתי פה קינוח. עדי, שבין שאר תפקידיו גם עובד במכון מחקר, לא לקח את תשובתי כמובנת מאליה וחקר את המלצרית. המלצרית טענה לתדהמתי שיש להם פאדג' שוקולד. הזמנו את הפאדג' וקיבלנו את אחד הקינוחים הכי טובים שאכלתי במקום בשרי. עוגה עשירה בשוקולד ופירות, מלווה באפרסקים ברוטב מתקתק. פשוט תענוג לסיים ככה ארוחה טובה.

להלן: תענוג
בסוף כשראיתי את אורן, בעל המקום, שאלתי אותו איך הגיוני שאף אחד לא יודע על הקינוח במקום? מסתבר שעכשיו התפקיד שלי לספר.

לסיכום: אישטבח מקום שאתה יודע מה אתה מקבל ויודע שזה טעים. ישתבח שמו.


לדף הפייסבוק של אישטבח

2 תגובות: