יום ראשון, 15 באוקטובר 2017

גראנד קפה

עו"ד אבי גז הוא משפטן בארגון 'שורת הדין' הפועל נגד ארגוני טרור באפיקים משפטיים. אבל לא פחות חשוב, הוא יוזם השיעורים השבועיים של סיוון רהב-מאיר. חוץ מזה, מדובר בבחור נאה למדי, שמגיע לו לבקר במסעדה נאה התואמת למידותיו. אז לקחנו אותו לסוכה של הגראנד קפה.

בגראנד קפה ביקרתי לא אחת ולא שתיים בחיי, ותאמינו או לא – לא רק בדייטים. אבל כשאתה מגיע למקום מוכר במסגרת ביקורת מסעדות אתה מקבל פרספקטיבה אחרת. כל מנה נבחנת בקפידה, וכל פרט מקבל תשומת לב – כמה לא גברי מצדי.

בסך הכול אפשר לומר שחוות דעתי על המקום רק השתפרה מאז שהעברתי את המקום בשבט הביקורת. המקום נחמד מאוד, בלב רחוב דרך בית לחם שבשכונת בקעה, מלצרים אדיבים ויעילים, והאוכל טוב. תפריט אמנם לא יוצא דופן ובלי הפתעות מיוחדות, אבל התוצאה לחך נהדרת.

פינת חמד קולינרית בלב שכונת בקעה
במסגרת ניסיון ההתפרעות שלי, פתחתי במיץ טבעי סחוט – תפוז – גזר – סלק. המיץ לא אכזב, וזו התבררה כיציאה קלה מאזור הנוחות כשהתמורה בצידה. סך הכול מוצלח מאוד.

לקראת המעבר לעיקריות פרשתי, כדרכי, את לבטיי בפני המלצר החביב, בין לזניית הפטריות ובין לזניית החצילים. אני שואל והוא משיב, הוא מציע ואני מקשה. בסופו של דיון הוא המליץ בחום על החצילים, מה שלא מנע ממני לסגור על הפטריות. הלזנייה הייתה מוצלחת מאוד, כללה הפתעות מעניינות כמו רוטב שמנת, אגוזים, וגבינות שונות, והגיעה בצורה ייחודית ("לזנייה פתוחה") של בצק פילו גדול, שחלקו טובל עמוק בכל העסק ולכן רך, עדין וחם, וחלקו האחר מבחוץ, כך שהוא נותר פריך וטעים. שילוב נחמד, משביע, וערב מאוד לחך.

להלן: לזנייה פתוחה.
והנה אנחנו מגיעים ללהיט - פילה סלמון צרוב במחבת עם פירה בטטות ופטריית פורטבלו צלויה. בשלב הזה ניתן להתפייט, אולם אני אוותר על הניסיונות המליציים לתאר את ההגשה ואת הטעם, ואעבור ישר לשלב חלוקת הציונים, בתקווה שזו תעביר את המסר טוב וחד יותר:

  • הסלמון – מצוין. 
  • הפירה בטטה – גוועלד. פשוט משובח. חבל להכביר במילים. 
  • פטריית הפורטבלו – לא מזיקה. 

מנות הדגים אינן זולות בכלל, ועוברות את רף מאה השקלים בלי למצמץ, אבל אם אתם בקטע של מנת דג טובה – לא תצטערו. לסיום הזמנו בלינצ'ס גבינה שהיה טוב מאוד. הוא הגיע חם ומתוק עם רסק תפוחים והפתעות נוספות.

אבי, תראה מה לא לקחנו! צריכים לחזור בדחיפות...
בשולי הדברים, בפינת הדוס, ארשה לעצמי להעיר, שסחטיין עליכם שיש לכם סוכה, אבל אם כבר השקעתם, אז קבלו להבא איזה ייעוץ מינימלי בנוגע לכשרותה ולרצועות הלבוד שנכרכות בדפני הסוכה, סבבה? (רמז: מטרתן היא להוות אלטרנטיבה הלכתית ביחס לדפנות המתעופפות ברוח, אז אם הן עצמן גם מתעופפות ברוח לא עשינו הרבה, טוב?...)


לאתר המסעדה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה